Głazy Krasnoludków Gorzeszów

opublikowano: 2011-10-21tagi: Głazy Krasnoludków, Gorzeszów, Sudety, wycieczki, Dolny Śląsk, wycieczki po Sudetach, wycieczki po Dolnym Śląsku

Podoba Ci się wpis - kliknij:   
Na trasie z Mieroszowa do Krzeszowa znajduje się niewielka wieś Gorzeszów z której możemy dotrzeć do rezerwatu przyrody o bajecznej nazwie Głazy Krasnoludków.Łatwo tam dojechać również z Kamiennej Góry, Wałbrzycha czy Boguszowa. Jest to skupisko skał i skałek o przepięknych i zróżnicowanych kształtach rozmieszczonych w pięknym lesie. Jest to wspaniałe miejsce na rodzinną wyprawę i odpoczynek na łonie natury.

Głazy Krasnoludków Gorzeszów , 10 out of 10 based on 13 ratings Rezerwat został utworzony w roku 1970 i ma na celu ochronę przyrody nieożywionej w postaci skał o wysokości od 5 metrów do nawet 20 m. Skałki te wyrzeźbiła natura w piaskowcu ciosowym przy pomocy wody. Utworzone w ten sposób skałki mają naprawdę przeróżne kształty w zależności od naszej fantazji możemy tu dostrzec piękne grzyby, zwierzęta, wieże, maczugi są szczeliny, jamy, pionowe ściany, rozstępy i wiele innych urzekających kształtów.
Głazy 02Żaba

Wcześniej według legendy widoki te podziwiali pomieszkujący tu podobno krasnale i stąd nazwa Głazy Krasnoludków.

Skałki rozciągają się na długość ponad kilometr i szerokość około 200 m. trzeba więc poświęcić ze dwie godzinki na oglądanie żeby zostało coś w pamięci z tych uroczych widoków.Przebiec można szybciej ale nie wiem czy warto.


Pierwszy raz odwiedziłem to miejsce z rodziną i rozbiliśmy tam nad rzeczką namiot.Wieczorem ognisko i kiełbasa pieczona na kijach. W nocy byliśmy tam zupełnie sami i słychać było tylko szum wody i leśne dźwięki. Naprawdę niesamowite wrażenie czuliśmy się jak prawdziwi traperzy. Po przebudzeniu przyroda wita nas swoim pięknem, poranna rosa, wschód słońca, głosy zwierząt, wszystko to wprawia nas w doskonały nastrój. Po śniadaniu przygotowanym na butli z gazem i porannej kawie można ruszać w dalszą drogę np. w kierunku Krzeszowa.

Od pierwszej naszej wizyty, kiedy to oprócz skałek nie było tam żadnego zaplecza wiele się zmieniło. Teraz jest parking, są ławki i spore miejsce przygotowane do grillowania czy rozpalenia nawet sporego ogniska.

W sumie jest OK i nie ma co kombinować, trzeba po prostu zobaczyć to miejsce. A okazją mogą być odbywające się tam co rok zloty krasnali impreza pod patronatem tutejszych gospodarzy.
Zlot KrasnaliZlot krasnali

Będąc w Gorzeszowie nie można ominąć stojącej niedaleko w polu pięknej skały o nazwie "Diabelska Maczuga".Zbudowana jest z piaskowca ciosowego i ma wysokość 8 metrów. Legenda głosi, że jest to pocisk, który rozwścieczony diabeł targał co by go cisnąć na budowany przez cystersów klasztor ale nie doniósł bo piejący kur pozbawił go mocy i tak oto wylądował w miejscu w, którym stoi do dziś.
Głazy 04Diabelska Maczuga

W sumie wspaniała trasa na rodzinną niedzielną wycieczkę, która może dostarczyć wiele ciekawych wrażeń i przeżyć.Nie jest może tłumnie odwiedzanym miejscem przez turystów i myślę, że dzięki temu da się tam odpocząć i odstresować.

OCENA WPISU:

Oceń ten wpis klikając na odpowiednią gwiazdkę:

średnia z 13 głosów


GALERIA ZDJĘĆ: Głazy Krasnoludków Gorzeszów
Warto przeczytać:Komentrze:


Zostaw Komentarz

Nick/Imię (wymagane)
Email (wymagane)
Adres Twojej strony
Twój komentarz: (wymagane)

Zasady komentowania: Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, Twoje komentarze świadczą o Tobie. Niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane. Masz wątpliwości? Przeczytaj zasady użytkowania.
Jeżeli piszesz dłuższy komentarz, kopiuj go do schowka w czasie pisania. Dzięki temu nie utracisz go, jeżeli wystąpi jakiś błąd. Miłej dyskusji.

Czy jesteś spamerem? TAK NIE