Muzeum Zabawek - Kudowa Zdrój

opublikowano: 2012-11-21tagi: Wędrówki rodzinne, Wędrówki po Dolnym Śląsku, Wędrówki po Sudetach, Kudowa Zdrój, Muzeum Zabawek

Podoba Ci się wpis - kliknij:   
Będąc w tym pięknym uzdrowiskowym miasteczku jakim jest Kudowa Zdrój, z pewnością warto odwiedzić Muzeum Zabawek, znajdujące się przy głównej ulicy miasta. Jest to miejsce szczególne i wbrew nazwie nie tylko dla dzieci, albo ujmując to inaczej, to dla dzieci małych, dużych i bardzo już dużych.

Muzeum zabawek Wśród lalek

Jest to doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę, ponieważ każdy z uczestników znajdzie tutaj coś dla siebie. Dzieci z natury lubią zabawki więc z pewnością będą zachwycone przebogatym ich zbiorem, natomiast dorośli przypomną sobie z pewnością lata dzieciństwa oglądając eksponaty z tamtego okresu i z pewnością nie obejdzie się bez odczucia pewnej nostalgii.

Zgromadzony tam zbiór eksponatów jest bardzo zróżnicowany i prezentuje szeroki wachlarz zabawek od tych, które służą wyłącznie rozrywce i zabawie, do rekwizytów służących do nauki i poznawania wiedzy. Znajdziemy tam przebogatą kolekcję pięknych lalek, domków dla nich i innych rekwizytów jak stroje czy rzeczy używane na co dzień. Niektóre lalki umieszczone są w otoczeniu przedmiotów i ubrane w sposób odzwierciedlający wiernie daną epokę lub region.
Lalki z różnych regionówLalki z różnych regionów

Są też rożnego rodzaju klocki i układanki w tym pierwsze puzzle w postaci drewnianych sporych rozmiarów klocków i plansz do ich układania.Zaprezentowano też bogaty zbiór zabawek mechanicznych w tym zabawki nakręcane, czy też z napędem bateryjnym, w tym przepiękny czerwony pojazd straży pożarnej, z wysuwaną drabiną o którym w minionej epoce marzył każdy chłopiec.
Pojazdy mechaniczne z wozem strażackimPojazdy mechaniczne z wozem strażackim

Duże wrażenie robią kolejki jeżdżące na szynach od tych bardzo prostych, aż po całe miasteczka, gdzie po szynach kursują różne składy pociągów. Są dworce, semafory, zamykane automatycznie szlabany i wiele innych mechanicznych i automatycznych gadżetów.
Pociągiem przez miastoPociągiem przez miasto

Z pewnością mali i duzi chłopcy chętnie i teraz pobawili by się takim cackiem, na które kiedyś stać było tylko dzieci z zamożnych rodzin a innym pozostawała obręcz z koła od roweru, popychana drutem przez biegnące za tym " pojazdem mechanicznym" dziecko.

Mnie osobiście bardzo podobała się klasa szkolna urządzona tak jak to wyglądało za mojej epoki czyli z ławką w której na środku tkwił kałamarz, z tablicą w starym stylu, z boku tornister, piórniki, pióra ze stalówką i charakterystyczny elementarz, czyli podstawowy podręcznik od którego zaczynała się edukacja naszego pokolenia.
Są też i bajki a wśród nich te, które po rozłożeniu przedstawiają przestrzenną bryłę.

Wszystkiego opisać się nie da i myślę iż wybierając się w to miejsce na rodzinną wycieczkę z pewnością będziemy zadowoleni, dostarczy ona nam sporo wrażeń i zobaczymy wiele eksponatów, które nas zainteresują.

OCENA WPISU:

Oceń ten wpis klikając na odpowiednią gwiazdkę:

średnia z głosów


GALERIA ZDJĘĆ: Muzeum Zabawek
Warto przeczytać:Komentrze:


Zostaw Komentarz

Nick/Imię (wymagane)
Email (wymagane)
Adres Twojej strony
Twój komentarz: (wymagane)

Zasady komentowania: Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, Twoje komentarze świadczą o Tobie. Niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane. Masz wątpliwości? Przeczytaj zasady użytkowania.
Jeżeli piszesz dłuższy komentarz, kopiuj go do schowka w czasie pisania. Dzięki temu nie utracisz go, jeżeli wystąpi jakiś błąd. Miłej dyskusji.

Czy jesteś spamerem? TAK NIE