Muzeum Ziemi - Kletno

opublikowano: 2013-02-08tagi: Kletno, Muzeum Ziemi, Wycieczki Dolnośląskie, Sudety, Dolny Śląsk

Podoba Ci się wpis - kliknij:   
Do Kletna dojedziemy drogą 388 z Radkowa skręcając na Idzików i drogę 392, lub z Lądka Zdroju drogą 392. Kletno kojarzy się jednoznacznie z "Jaskinią Niedźwiedzią" ale tam trudno się dostać, bo trzeba wcześniej dokonywać rejestracji i nie zawsze w dzień w który nam pasuje są wolne miejsca. Ale myślę, że wjazd kolejką krzesełkową na Czarną Górę, zwiedzenie Sztolni Uranu i Muzeum Ziemi może być alternatywą dla turystów, którzy nie dostali się do Jaskini Niedźwiedziej.

Muzeum Ziemi - Kletno , 6 out of 10 based on 2 ratings
DinozaurDinozaur

Muzeum Ziemi znajduje się niedaleko parkingu do Jaskini Niedźwiedziej ale nie
trzeba parkować na płatnym parkingu bo można koło samego muzeum. Zanim wejdziemy do muzeum, które powstało po adaptacji dawnego magazynu kopalnianego, warto pochodzić w koło bo spotkamy tam pięknie odwzorowane zwierzęta prehistoryczne, czyli dinozaury w naturalnej wielkości i stanowisko ludzi, którzy byli naszymi pra -pra przodkami i posługują się jeszcze maczugami.
Byli przed namiByli przed nami

Zdjęcie rodzinne wykonane z takim ogromnym dinozaurem w tle będzie na pewno cenną pamiątką w naszym rodzinnym albumie Bilet wstępu normalny kosztuje 8zł a ulgowy 5zł. Po krainie minerałów i skamielin oprowadza nas przewodnik, który w ciągu 45 minut zwiedzania odkrywa przed nami sekrety zgromadzonych tam eksponatów.

Opowieść jest ciekawa i widać, że przewodnik doskonale zna temat i potrafi przekazać swoją wiedzę a opowiadać ma o czym bo ilość zgromadzonych eksponatów jest bardzo duża i każdy ma swoją bardzo ciekawą historię dotyczącą sposobu w jaki został pozyskany, miejsca jego występowania i wartości muzealnej.
Skamieniałe pnie drzewSkamieniałe pnie drzew

Chlubą muzeum i unikatami w naszym kraju są niewątpliwie skamieniałe gniazda dinozaurów. W czterech znajdujących się w muzeum gniazdach jest 40 skamieniałych jaj. Gniazda zostały sprowadzone z Chin.
Skamieniałe jaja dinozaurowSkamieniałe jaja dinozaurow

Muzeum Ziemi w Kletnie istnieje głownie dzięki zaangażowaniu i pasji jago właściciela Pana Arnolda Miziołka, który niestrudzenie i z wielkim poświeceniem od 30 lat pozyskuje okazy dla swojego muzeum. Oprócz wspomnianych jaj dinozaurów możemy podziwiać kolekcję minerałów występujących w regionie muzeum jak i w innych częściach kraju i świata.

Mamy też : skamieniałe ślady gadów ssakokształtnych, ślady łap dinozaurów znalezione w Górach Stołowych, zęby dinozaurów i mamutów, skamieniałe pnie drzew, dużą kolekcję agatów, kamienie szlachetne i ozdobne, kryształy gipsu. Na pamiątkę możemy kupić sobie jakiś gadżet wykonany z minerału a wybór jest duży.

Warto też zwrócić uwagę na kolekcję masek przy wejściu są bardzo ciekawe. Ciekawa jest też zrekonstruowana prehistoryczna ważka, która zadziwia swoim rozmiarem.

Myślę, że wybierając się na rodzinną wycieczkę do Muzeum Ziemi w Kletnie nie będziemy rozczarowani a jego zwiedzenie dostarczy nam wielu wrażeń estetycznych i poznawczych, przybliżając nam wiedzę o minerałach, skamieniałościach i pradawnych mieszkańcach ziemi.

OCENA WPISU:

Oceń ten wpis klikając na odpowiednią gwiazdkę:

średnia z 2 głosów


GALERIA ZDJĘĆ: Muzeum Ziemi Kletno
Warto przeczytać:Komentrze:


Zostaw Komentarz

Nick/Imię (wymagane)
Email (wymagane)
Adres Twojej strony
Twój komentarz: (wymagane)

Zasady komentowania: Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, Twoje komentarze świadczą o Tobie. Niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane. Masz wątpliwości? Przeczytaj zasady użytkowania.
Jeżeli piszesz dłuższy komentarz, kopiuj go do schowka w czasie pisania. Dzięki temu nie utracisz go, jeżeli wystąpi jakiś błąd. Miłej dyskusji.

Czy jesteś spamerem? TAK NIE