Park Miniatur - Kłodzko

opublikowano: 2016-08-17tagi: Wycieczki Dolnośląskie, Park Miniatur - Kłodzko, Sudety, Mieroszów,

Podoba Ci się wpis - kliknij:   
Z nowości turystycznych w Sudetach niewątpliwie na uwagę zasługuje - Kłodzki Park Miniatur, otwarty e lipcu 2015r. Jest to kolejny tego typu obiekt po Kowarach i Mysłakowicach, który odwiedziliśmy w naszych wędrówkach po Sudetach. Dodatkową jego atrakcją oprócz kilkudziesięciu wspaniałych miniatur, jest piękny wystrój,który stanowią kwiaty i rośliny składające się na arboretum. Posadzono w nim około 500 drzew i krzewów z najlepszych szkółek w Holandii, Belgi i Polski, a w założeniu jest posadzenie 20 000 różnego rodzaju roślin.

Dla wygody turystów przygotowano bezpłatny parking oraz dobrze wyposażoną bazę gastronomiczną. Miniatury wykonane są z wielką starannością i z zachowaniem szczegółów występujących w ich 25 - krotnie większych oryginałach.
ZwiedzanieZwiedzanie

Obejrzeć możemy między innymi: Zamek Książ, Bazylikę Wambierzycką, Ratusz Kłodzki, Uniwersytet Wrocławski, Pałac w Bożkowie, Twierdzę Kłodzką, wiadukty kolejowe z Lewina Kłodzkiego i Ludwikowic a nawet makietę "Złotego Pociągu" w interpretacji twórców. Ze światowych budowli na uwagę zasługują: Brama Brandenburska, Łuk Triumfalny, Fontanna Di Trevi z Rzymu, Statua Wolności.

Nam bardzo się podobała makieta Zamku Książ,która zadziwia wiernym odtworzeniem całej masy drobnych szczegółów. Myślę, że konkurować z nią może makieta Książa z Parku Miniatur w Kowarach. Bardzo realistycznie wygląda też makieta kamieniczek z Kłodzkiego Rynku z Placu Chrobrego.
Rynek klodzkoKłodzki Rynek

Bardzo ciekawie i nieco humorystycznie prezentuje się makieta "Złotego Pociągu", na której widać esesmanów z psami i więźniów ładujących złoto do pociągu. Czyli tajemnica zawartości pociągu w zasadzie się wyjaśniła. Ze światowych budowli naszą uwagę przykuła makieta Zwinger z Drezna, która jest odwzorowana ze szczegółami i dużą ilością różnego rodzaju architektonicznych elementów.
Zwinger - DreznoZwinger - Drezno


Park Miniatur w Kłodzku już teraz jest imponujący a jego właściciel i pomysłodawca Pan Jarosław Ptaszkiewicz, zapowiadaj ego intensywny rozwój i wiele nowych atrakcji. Myślę, że warto odwiedzić to miejsce i zobaczyć miniatury wielu atrakcji turystycznych zebrane w jednym miejscu.

OCENA WPISU:

Oceń ten wpis klikając na odpowiednią gwiazdkę:

średnia z głosów


GALERIA ZDJĘĆ: Park Miniatur - Kłodzko
Warto przeczytać:Komentrze:


Zostaw Komentarz

Nick/Imię (wymagane)
Email (wymagane)
Adres Twojej strony
Twój komentarz: (wymagane)

Zasady komentowania: Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, Twoje komentarze świadczą o Tobie. Niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane. Masz wątpliwości? Przeczytaj zasady użytkowania.
Jeżeli piszesz dłuższy komentarz, kopiuj go do schowka w czasie pisania. Dzięki temu nie utracisz go, jeżeli wystąpi jakiś błąd. Miłej dyskusji.

Czy jesteś spamerem? TAK NIE