Park Miniatur Budowle Świata - Mysłakowice

opublikowano: 2015-06-09tagi: Wycieczki Dolnośląskie, Sudety, Dolny Śląsk, Mieroszów

Podoba Ci się wpis - kliknij:   
Do Mysłakowic trafimy jadąc drogą z Jeleniej Góry do Karpacza. Największa wieś w Sudetach i jedyna w Polsce o tej nazwie znajduje się 8km od Karpacza i 8km od Jeleniej Góry. Dotychczas turyści najczęściej zwiedzali tam Pałac Hohenzollernów i Domy Tyrolskie. W maju 2014 roku powstała nowa atrakcja turystyczna, którą niewątpliwie jest Park Miniatur - Budowle Świata.

Opisywałem Wcześniej Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, który znajduje się blisko bo w Kowarach. Zwiedzając te dwa parki poznaliśmy najciekawsze budowle z naszego regionu, jak i z całego świata,więc nasz dorobek turystyczny jest już znaczny.
Z Palacem w tleZ Pałacem Kultury w tle
wiezeTych wież już nie ma

Na miejscu znajduje się spory bezpłatny parking, kasy biletowe umieszczone są w atrakcyjnych dwóch amerykańskich szkolnych autobusach, gdzie znajduje się również bar z dającą się wypić kawą, herbatą i słodkimi przekąskami. Zwiedzać obiekt możemy codziennie od godziny 10 do 18- tej, ceny biletów jak na zwiedzanie bez przewodnika dosyć drogie, bo normalne 14zł a ulgowe 12zł.

Brak przewodnika może nie do końca jest minusem, bo mamy czas spokojnie obejrzeć poszczególne budowle i porobić zdjęcia a informacje o budowlach znajdziemy na tablicach informacyjnych umieszczonych przy każdej z nich. Co prawda konkretnej wiedzy tam nie znajdziemy, ale dociekliwi mogą ją poszerzyć korzystając z innych źródeł.
Sfinks z GizySfinks z Gizy

Park istnieje dopiero rok i ma charakter rozwojowy, więc w najbliższym czasie możemy się spodziewać jeszcze sporo nowości, które już są zapowiadane przez właścicieli.

Modele są wykonane nowoczesnymi metodami w skali 1:25, 1:50 i 1:100 przez doświadczonych i wykazujących dużo cierpliwości i staranności modelarzy.
Wśród Budowli Świata zobaczymy między innymi :
Bazylika w Licheniu
Wieża Arabów
Wieża Eiffla
Wieże Twin Towers
Londyński Most Tower
Tadż Mahal
Świątynia Lotosu z Delhi
Świątynia Kopuła na Skale z Jerozolimy
Statua Wolności
Statua Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro
Sfinks z Gizy
Świątynia Majów
Panteon z Aten
Mur Chiński
Latarnia z wyspy Faros
Krzywa Wieża w Pizie
Brama Brandenburska
Biały Dom
Pałac Kultury i Nauki
Niektórych z prezentowanych budowli już nie ma więc mamy niepowtarzalną okazję aby wyobrazić sobie jak wyglądały w czasie ich świetności. Wycieczka do Parku Budowli Świata miała wiele walorów poznawczych i dostarczyła nam sporo wrażeń estetycznych więc myślę, że warto było tam być.

OCENA WPISU:

Oceń ten wpis klikając na odpowiednią gwiazdkę:

średnia z głosów


GALERIA ZDJĘĆ: Budowle Swiata Mysłakowice
Warto przeczytać:Komentrze:


Zostaw Komentarz

Nick/Imię (wymagane)
Email (wymagane)
Adres Twojej strony
Twój komentarz: (wymagane)

Zasady komentowania: Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, Twoje komentarze świadczą o Tobie. Niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane. Masz wątpliwości? Przeczytaj zasady użytkowania.
Jeżeli piszesz dłuższy komentarz, kopiuj go do schowka w czasie pisania. Dzięki temu nie utracisz go, jeżeli wystąpi jakiś błąd. Miłej dyskusji.

Czy jesteś spamerem? TAK NIE