Rodzinne wędrowanie po Sudetach i...

opublikowano: 2011-07-21tagi: wycieczki, Sudety, wędrówki, rodzinne, wycieczki dolnośląskie

Podoba Ci się wpis - kliknij:   
Wspólnie z żoną wędrować lubiliśmy od zawsze. Ona aktywna harcerka i uczestniczka wielu harcerskich obozów i wycieczek. ja zapalony turysta PTTK - u z nieodłączną odznaką i legitymacją, wpinający w kapelusz odznaki z odwiedzanych miejsc.

Rodzinne wędrowanie po Sudetach i... , 10 out of 10 based on 9 ratings
W gorachW górach


Później jako rodzinie łatwo było nam połączyć te zamiłowania i odwiedzić sporo ciekawych miejsc, budując w ten sposób kapitał przeżyć, których nie da się zgromadzić w żadnym banku i nie da się określić żadną kwotą pieniężną,jak również nikt nie może nas tego dorobku pozbawić.

Jest on zapisany w naszym umyśle i sercu jak również zgromadzony w formie wymiernej na widokówkach i wykonanych różną techniką zdjęciach czy zdobytych pamiątkach.

Później do grona wędrowców dołączyły jeszcze dzieci i wędrowanie stało się jeszcze bardziej rodzinne.Były to wędrówki bardzo różnorodne ze względu na sposób przemieszczania się, noclegi też były zróżnicowane od stodoły z sianem, namiotu, kempingu,schroniska do wynajętego pokoiku ale bez hoteli Spa i innych tego typu luksusów. Były to zawsze i są nadal tak zwane wędrówki niskobudżetowe z wysokoprocentowym zyskiem w postaci przeżyć i wspomnień.

Nie były to i nigdy nie będą wyprawy w dalekie egzotyczne kraje czy oblegane przez turystów kurorty.Są to bliższe lub dalsze wycieczki w okoliczne rejony Polskich i Czeskich Sudetów.Wycieczki w góry, na szlaki turystyczne, uzdrowiska, podziemia, schroniska i inne ciekawe miejsca warte odwiedzenia.
ZwiedzamyZwiedzamy

Początkowo były to wycieczki piesze z ewentualnym dojazdem środkami transportu publicznego typu autobus, pociąg.Sporo wycieczek odbyliśmy rodzinnie na rowerach.

Potem pierwszy samochód oczywiście " maluch" znacznie rozszerzył nasze możliwości przemieszczania się i w ten sposób wydłużyły się nasze trasy wycieczkowe.
Nie był to oczywiście luksus podróżowania ale przecież luksus nigdy nie był naszym celem ani pragnieniem.

Elżbieta i Romuald Mańkowscy
Mieroszów

OCENA WPISU:

Oceń ten wpis klikając na odpowiednią gwiazdkę:

średnia z 9 głosów


GALERIA ZDJĘĆ: Rodzinne wędrowanie
Warto przeczytać:Komentrze:


Zostaw Komentarz

Nick/Imię (wymagane)
Email (wymagane)
Adres Twojej strony
Twój komentarz: (wymagane)

Zasady komentowania: Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, Twoje komentarze świadczą o Tobie. Niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane. Masz wątpliwości? Przeczytaj zasady użytkowania.
Jeżeli piszesz dłuższy komentarz, kopiuj go do schowka w czasie pisania. Dzięki temu nie utracisz go, jeżeli wystąpi jakiś błąd. Miłej dyskusji.

Czy jesteś spamerem? TAK NIE