ZOO Safari - Dvur Kralove

opublikowano: 2013-05-16tagi: ZOO Safari Dvur Kralove, wycieczki dolnośląskie, Sudety, Dolny Śląsk, rodzinne wędrówki

Podoba Ci się wpis - kliknij:   
U naszych czeskich sąsiadów w miejscowości Dvur Kralowe znajduje się godny polecenia ogród zoologiczny różniący się znacznie od naszych krajowych obiektów tego typu. Krat i klatek oraz wysokich płotów raczej tam nie spotykamy. Są natomiast duże wybiegi dla zwierząt a groźne zwierzęta trzymane są za specjalnymi szybami.

ZOO Safari - Dvur Kralove , 10 out of 10 based on 1 ratings Z dolnośląskich miejscowości do ZOO Safari jest stosunkowo blisko, bo z Wrocławia jest to 150km z Wałbrzycha 130km, z Kłodzka 70km, z Jeleniej Góry 80km, z przejścia granicznego w Kudowie Zdroju 35km. Nam z Mieroszowa najlepiej jest przekroczyć granicę w Lubawce, później przez Trutnow do Dvur Kralove. Na trasie mieszczone są znaki informacyjne, które sprawiają iż trudno nie trafić do miejsca naszej wyprawy.
Spacer po ZOOSpacer po ZOO

Przed obiektem znajduje się duży bezpłatny parking, więc z zaparkowaniem samochodu nie będziemy mieli żadnego problemu. Ceny biletów to: 195Kc od osób dorosłych, 150Kc dzieci a dzieci poniżej 4 roku po 50Kc.

Ogród powstał w 1946r. i obecnie znajduje się w nim ponad 2700 zwierząt różnych gatunków.Chlubą ZOO i jego specjalizacją są zwierzęta afrykańskie, których najwięcej pozyskano podczas wypraw organizowanych przy realizacji programu rozwoju ogrodu. Oglądać też możemy: ptaki w obszernych wolierach, różnych gatunków ryby w dużych akwariach, hipopotamy, flemingi, żyrafy. Są też doskonale odtworzone dinozaury w postaci makiet.
ZOO 01Słoń

Wszystkich zgromadzonych tam gatunków zwierząt wymienić się nie da ze względu na ich ogromną ilość i trzeba po prostu tam być, żeby mieć wyobrażenie o tym jak dużo zgromadzono tam gatunków. Na terenie obiektu jeżdżą specjalne kolejki elektryczne z wagonikami i pojazdy z zaprzęgiem konnym, którymi za niewielką opłatą można objechać teren ogrodu. Natomiast w cenę biletu wliczony jest przejazd piętrowym autobusem bez szyb, który porusza się po specjalnie wyznaczonym terenie safari gdzie swobodnie poruszają się zwierzęta i jest ich około 600 sztuk z 50 gatunków.
Teren safari z autobusuTeren safari z autobusu

Po terenie safari można też poruszać się specjalnymi safaribusami, które podjeżdżają blisko zwierząt ale niedawno wprowadzono całkiem nowatorskie rozwiązanie i po wydzielonym terenie ze zwierzętami można poruszać się własnym samochodem. Jest to naprawdę spora atrakcja i doskonały kontakt z przyrodą, lecz można mieć pewne wątpliwości, czy poruszanie się pojazdów wydzielających spaliny i hałasujących jest dla tego miejsca korzystne. Nie wolno przekraczać prędkości 30km/godz, więc można dokładnie obserwować teren i dużo zobaczyć.

Na terenie ogrodu rozmieszczone są tablice informacyjne, z których wiele możemy się dowiedzieć o określonych godzinach przy niektórych zwierzętach pojawiają się opiekunowie, którzy opowiadają o nich, można też wynająć przewodnika. Wiele informacji oraz plan zwiedzania umieszczonych jest w przewodniku po ogrodzie, który otrzymujemy przy zakupie biletów.

Bardzo przyjemnie spaceruje się po ZOO Safari w Dvur Kralove i ma się odczucie bliższego kontaktu ze zwierzętami niż w ogrodach, które wcześniej zwiedzaliśmy bo nie ma krat ani wysokich ogrodzeń. W zabudowanych częściach ogrodu możemy podziwiać piękne akwaria z rybami, terraria z wężami i innymi gatunkami zwierząt.
Ryby w akwariachRyby w akwariach

Na zwiedzanie ogrodu trzeba z pewnością poświęcić cały dzień i na pewno nie będzie czasu na nudę i wszystkiego i tak nie uda nam się zobaczyć. Dla turystów mających więcej czasu i bardziej zasobne portfele przygotowano miejsca noclegowe w komfortowo wyposażonym hotelu z basenem, kręgielnią i innymi udogodnieniami. Jest też restauracja "Pod Flemingiem", która zaspokoi gusta najbardziej nawet wybrednych smakoszy.

Wycieczka do ZOO Safari u naszych czeskich sąsiadów to wspaniałe miejsce na rodzinną wyprawę a dzieci będą wręcz zachwycone pobytem w tym miejscu, bo specjalnie z myślą o nich przygotowano tam wiele atrakcji takich jak mini zoo, specjalne place zabaw. Rozmieszczone po terenie różnego rodzaju punkty gastronomiczne nie pozwolą nam umrzeć z głodu czy pragnienia.

My byliśmy tam dwukrotnie i za każdym razem odkrywaliśmy nowe ciekawe rzeczy i z pewnością jeszcze odwiedzimy to wyjątkowe miejsce do czego zachęcamy również innych turystów.

OCENA WPISU:

Oceń ten wpis klikając na odpowiednią gwiazdkę:

średnia z 1 głosów


GALERIA ZDJĘĆ: ZOO Safari
Warto przeczytać:Komentrze:


Zostaw Komentarz

Nick/Imię (wymagane)
Email (wymagane)
Adres Twojej strony
Twój komentarz: (wymagane)

Zasady komentowania: Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, Twoje komentarze świadczą o Tobie. Niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane. Masz wątpliwości? Przeczytaj zasady użytkowania.
Jeżeli piszesz dłuższy komentarz, kopiuj go do schowka w czasie pisania. Dzięki temu nie utracisz go, jeżeli wystąpi jakiś błąd. Miłej dyskusji.

Czy jesteś spamerem? TAK NIE