Stachelberg - fortyfikacja w czechach

opublikowano: 2016-01-16tagi: Stachelberg, wycieczki dolnośląskie, Sudety, Mieroszów

BunkierBunkier
Twierdza Stachelberg jest jedną z największych tego typu budowli w Czechach.Inspiracją do budowy tych fortyfikacji była wybudowana we Francji słynna linia Maginota. Czesi znacznie ulepszyli i zmodernizowali francuską koncepcję zarówno pod względem technicznym jak i strategicznym a gdyby jego realizacja skończyła się powodzeniem i została by zastosowana podczas II wojny światowej, to Niemcy mieli by spory problem z jej sforsowaniem.

Jaskinia na Pomezi

opublikowano: 2015-11-17tagi: Jaskinia na Pomezi, wycieczki dolnośląskie, Mieroszów, Sudety

Podczas urlopu w Górach Opawskich bardzo blisko mieliśmy do największej w Czechach jaskini krasowej. Znajduje się ona na trasie Paczków - Javornik - Jesenik w odległości 2km od miejscowości Lipowe Łaźnie (Lipova Lazne). Jest ona mniejsza od naszej Jaskini Niedźwiedziej ale osobiście bardziej ją polecam zwiedzającym.

Huta "Julia" Pieszyce

opublikowano: 2015-07-29tagi: Wycieczki dolnośląskie, Huta Julia, Sudety, Mieroszów

Teren HutyTeren Huty
Niewątpliwą atrakcją Piechowic jest najstarsza w Karkonoszach Huta Szkła Kryształowego "Julia", której historia sięga 140 lat. Założycielem i pierwszym właścicielem huty był Wilhelm Heckert, który połączył swoją firmę ze znaną hutą Schaffgotscha ze Szklarskiej Poręby. Powstała w ten sposób znana i o wyrobionej światowej marce huta o nazwie "Josephine", która w 1958r, otrzymuje polską nazwę "Julia".


Park Miniatur Budowle Świata - Mysłakowice

opublikowano: 2015-06-09tagi: Wycieczki Dolnośląskie, Sudety, Dolny Śląsk, Mieroszów

WejscieWejście
Do Mysłakowic trafimy jadąc drogą z Jeleniej Góry do Karpacza. Największa wieś w Sudetach i jedyna w Polsce o tej nazwie znajduje się 8km od Karpacza i 8km od Jeleniej Góry. Dotychczas turyści najczęściej zwiedzali tam Pałac Hohenzollernów i Domy Tyrolskie. W maju 2014 roku powstała nowa atrakcja turystyczna, którą niewątpliwie jest Park Miniatur - Budowle Świata.

Zamek Świecie na Dolnym Śląsku

opublikowano: 2015-03-15tagi: wycieczki dolnośląskie, zamek Świecie, Sudety, Mieroszów

Zamek Swiecie od ulicyZamek Świecie od ulicy
Zamek Świecie
Będąc na wczasach w Świeradowie Zdroju mieliśmy okazję zwiedzić kilka znajdujących się w pobliżu zamków, między innymi Zamek Czocha, Zamek Gryf i wspomniany w tytule Zamek Świecie